Reference

Hybridní FVE 3,6 kWp na rodinném domě

Jednofázová HFVE kryje značnou část spotřeby rodinného domu, z přebytků je nabíjena lithiová baterie a tato uložená energie je pak využita v době, kdy již nesvítí slunce. Další přebytky jsou využity pro tepelné čerpadlo, které zajišťuje vytápění a ohřev vody. Vybrané obvody jsou zálohovány pro případ výpadku sítě. Instalován 1f. střídač Victron MultiPlus 48/5000/70, MPPT regulátor Victron 150/70-tr, Li-Ion baterie BMZ 9.0, monokrystalické celočerné panely Axitec 300 Wp.

Síťová FVE 14,04 kWp na provozovně firmy v Liberci

Hybridní FVE kryje velkou část spotřeby provozovny, přebytky jsou ukládány do lithiové baterie a využity pro napájení a jako záloha serveru. Další přebytky jsou využity pro ohřev TUV a jen malá část jde do distribuční sítě. Instalován 3f. střídač SolarEdge SE17K, 1f. střídač SE5000RWS, Li-Ion baterie LG RESU 10H, Immersion heater controller 3 kW, polykrystalické panely Axitec 270 Wp.

Hybridní FVE 8,76 kWp na rodinném domě

Instalovány 2x střídače Studer XTM 4000-48, panely jsou rozmístěny na východ, jih a západ. Vyrobená energie je ukládána do baterií Hoppecke 16 kWh, přebytky využity na předehřev TUV.

FV ohřev vody NectarSun 1,74 kWp na Baťově domku ve Zlíně

Pomocí FV regulátoru NectarSun a 6-ti ks celočerných monokrystalických panelů Axitec 290 Wp je realizován ohřev vody pro čtyřčlennou rodinu.

Ostrovní FVE pro mobilní kamerové sety

Maximální výtěžnost zajištují nejvýkonnější monokrystalické panely Sunpower, nebo BenQ, regulátory a monitoring Victron energy, baterie Hoppecke.

Ostrovní FVE pro meteostanici

Ostrovní FVE pro celoroční provoz bez dalšího zdroje. Použity polykrystalické panely Qcells, regulátory a monitoring Victron energy, baterie Hoppecke.

 

Sítová FVE 4,75 kWp na rodinném domě

Tato FVE kryje spotřebu domácnosti a nadvýroba je dodávána do distribuční sítě. Instalován 3f. střídač SMA a polykrystalické panely Schüco.