Reference

Ostrovní FVE 600 Wp na chalupě ve Zlínském kraji

Ostrovní FVE zajišťuje výrobu el. energie pro víkendové využívání chalupy, pro zimní provoz je k dispozici malá elektrocentrála. Instalován měnič Victron MultiPlus 24/800/16, MPPT regulátor EP Solar, baterie Rolls 2,5 kWh, monokrystalické celočerné panely Axitec 300 Wp.

FV ohřev vody NectarSun 1,8 kWp na rodinném domě ve Zlínském kraji

FV regulátor NectarSun a 6 ks celočerných monokrystalických panelů Axitec 300 Wp zajišťují ohřev vody pro čtyřčlennou rodinu ve 200 l bojleru.

Hybridní FVE 2,7 kWp na chalupě v Libereckém kraji

Hybridní FVE pokrývá převážnou část spotřeby el. energie na chalupě, která je využívána celoročně. Přebytky jsou ukládány do Lithiové baterie o kapacitě 8,5 kWh a také do ohřevu TUV ve 100 l bojleru. Kromě vysoké míry soběstačnosti je tak objekt chráněn před občasnými výpadky sítě, jelikož jsou zálohovány všechny spotřebiče. Instalován 1f. střídač Victron EasySolar 48/3000/35 vč. MPPT regulátoru 150/70, Li-Ion baterie BMZ 9.0, monokrystalické celočerné panely Axitec 300 Wp.

Ostrovní FVE 3,6 kWp na chalupě ve středních Čechách

Jednofázová ostrovní FVE zajišťuje výrobu el. energie pro celoroční využívání chalupy, z přebytků je ohřívána voda v bojleru. Instalován 1f. střídač Victron MultiPlus II 48/5000/70, MPPT regulátor Victron SmartSolar 250/70-tr, baterie VARTA OPzS 20 kWh, monokrystalické celočerné panely Axitec 300 Wp.

Síťová FVE 3,6 kWp SolarEdge na rodinném domě ve Zlínském kraji

Jednofázová FVE kryje běžnou spotřebu el. energie rodinného domu, z přebytků je ohřívána TUV v 200 l bojleru. Střídač SolarEdge SE3680H HD-WAVE, optimizéry P300, 3 kW Heater Immersion Controller, monokrystalické celočerné panely Axitec 300 Wp.

Hybridní FVE 3,6 kWp na rodinném domě v Libereckém kraji

Jednofázová HFVE kryje značnou část spotřeby rodinného domu, z přebytků je nabíjena lithiová baterie a tato uložená energie je pak využita v době, kdy již nesvítí slunce. Další přebytky jsou využity pro tepelné čerpadlo, které zajišťuje vytápění a ohřev vody. Vybrané obvody jsou zálohovány pro případ výpadku sítě. Instalován 1f. střídač Victron MultiPlus 48/5000/70, MPPT regulátor Victron 150/70-tr, Li-Ion baterie BMZ 9.0, monokrystalické celočerné panely Axitec 300 Wp.

Síťová FVE 21,6 kWp na provozovně firmy v Liberci

Hybridní FVE kryje velkou část spotřeby provozovny, přebytky jsou ukládány do lithiové baterie a využity pro napájení a jako záloha serveru. Další přebytky jsou využity pro ohřev TUV a jen malá část jde do distribuční sítě. Instalován 3f. střídač SolarEdge SE17K, 1f. střídač SE5000RWS, Li-Ion baterie LG RESU 10H, Immersion heater controller 3 kW, polykrystalické panely Axitec 270 Wp.

Hybridní FVE 8,76 kWp na rodinném domě ve Zlínském kraji

Instalovány 2x střídače Studer XTM 4000-48, panely jsou rozmístěny na východ, jih a západ. Vyrobená energie je ukládána do baterií Hoppecke 16 kWh, přebytky využity na předehřev TUV.

FV ohřev vody NectarSun 1,74 kWp na Baťově domku ve Zlíně

Pomocí FV regulátoru NectarSun a 6-ti ks celočerných monokrystalických panelů Axitec 290 Wp je realizován ohřev vody pro čtyřčlennou rodinu.

Ostrovní FVE pro mobilní kamerové sety

Maximální výtěžnost zajištují nejvýkonnější monokrystalické panely Sunpower, nebo BenQ, regulátory a monitoring Victron energy, baterie Hoppecke.

Ostrovní FVE pro meteostanici

Ostrovní FVE pro celoroční provoz bez dalšího zdroje. Použity polykrystalické panely Qcells, regulátory a monitoring Victron energy, baterie Hoppecke.

 

Sítová FVE 4,75 kWp na rodinném domě

Tato FVE kryje spotřebu domácnosti a nadvýroba je dodávána do distribuční sítě. Instalován 3f. střídač SMA a polykrystalické panely Schüco.